ZZP 0.2

Svet okolo nás neúprosne vyžaduje náš čas, našu pozornosť, našu energiu. Pamätám sa, že ako dieťa som svoju mamu videla po príchode domov ísť do kuchyne, začať chystať olovrant a potom večeru. Byt sa naplnil krásnymi vôňami, teplom a ja som sedela v kuchyni pri stole, čítala mame nahlas z čítanky, ona ma opravovala…. ale nejako si neviem vybaviť, že by denne prišla domov, poslala ma do izby a povedala: mama si musela doniesť domov prácu, takže sa ticho zabavte, ja musím robiť. Smutná realita dnešnej spoločnosti a rodičovstva.

Je pravdou, že dnes sa žije rýchlejšie a výkonnejšia technika, komunikácia a net nám zrýchlili prácu, ale tým nám ju vlastne aj rozmnožili. Znamená to nutne aj to, že si už na nič iné nenájdeme čas? Musí práca nutne prevalcovať rodinu, vzťahy, našu energiu a náš čas? Som presvedčená, že Božie slovo dáva praktickú a večne aktuálnu odpoveď aj na tieto otázky. Hľadajte najskôr kráľovstvo Božie a Jeho spravodlivosť a všetko ostatné vám bude pridané. Mt 6,33

Popri všetkom zhone a nám často zdá, že už ďalšie stretnutie / skupinku / modlitebnú / zhromaždenie / mužské raňajky …. nezvládneme.  Po dlhom a vyčerpávajúcom dni proste nemáme silu, sme unavení a zdá sa nám, že už aj cirkev na nás kladie ďalšie bremeno.

Čo ak?

Čo ak je to ale celé ináč? Mnohí z nás už vyznávali na skupinkách, či v svedectvách, ako sa im nechcelo niekam prísť, ale keď sa prekonali, Boh ich občerstvil, nanovo naplnil, odpovedal na ich otázky v spoločenstve. Čo ak nezáleží na tom, ako sa momentálne cítime? Božie slovo hovorí, že nás pocity často klamú a preto nemáme chodiť podľa toho, čo vidia naše oči (a cíti naše srdce a telo momentálne).

K zrelosti kresťana patrí aj prevzatie zodpovednosti nad svojim časom a svojim povolaním a poverením. Boh nás predurčil žiť neobyčajný život, ktorý prinesie tomuto svetu Jeho slávu (Ef 1). K tomu je však potrebné hľadať Jeho kráľovstvo, t.j. sústrediť sa na neho, investovať svoj čas a energiu a srdce tam, kde ich investuje Boh. Predstaviť Jeho lásku a milosť ľuďom okolo seba je zároveň aj odmenou – čas strávený pre Neho a zároveň spolu s Ním!

Nemožné? Pavel vyznával: Všetko môžem v Kristovi, ktorý ma posilňuje (doslovne: dáva moc) (F 4,13). Ak sa to podarilo Pavlovi, podarí sa to aj tebe!

 

Počet komentárov: 1
  1. Dnešné Slovo bolo určite aj pre mňa. Môžme prijať viac, keď budeme v Pánovej prítomnosti viac. Túžime po tom v hĺbke nášho srdca. Vykročme, bežme i s dnešným Slovom 1 Kor 9,24-27 smerom k nášmu cieľu a zoberme do neho čo najviac ľudí.

Pridať komentár

You must be logged in to post a comment.

Udalosti

Základné informácie

Adresa:
Panenská 12, Bratislava
Zodpovedná pastorka:
Dr. Gabriella Kopas
Sme súčasťou
Evanjelickej cirkvi metodistickej
a členom platformy

logo