Evanjelizácia pre nesmelých

Možno si si myslel alebo tajne dúfal, že poverenie zvestovať evanjelium bolo dané len apoštolom pred dvetisíc rokmi a teraz, v informačnom veku, si Pána Ježiša môže vygoogliť každý sám…

12033_sMožno sa ti zdalo, že dnešná evanjelizácia je pre hŕstku vyvolených, ktorí to vedia na ulici poriadne rozbaliť s mikrofónom a gitarou… a to je jednoducho nad tvoje sily.

Gabikina kázeň a Samirove svedectvo nás dnes uistili, že Boh sa môže dať poznať ľuďom okolo nás aj bez ozvučovacej techniky, veľkého rečníckeho umenia a nášho ohromného úsilia.

Boh pôsobí a nie je naša starosť ako a kedy zmení život ľudí v našom okolí. Nie my máme v rukách, kedy sa na náš príhovor stane zázrak. Našou úlohou je jednoducho poukázať na Záchrancu, deliť sa s ľuďmi o Božiu lásku a modliť sa za ich potreby – tak ako to urobilo dievčatko u Naámana, Ježiš milujúci hriešnicu a Peter uzdravujúci chromého od narodenia.

2. Kráľov 5, 1 – 7

Ján 8, 1 – 11

Skutky 3, 1 – 10

Príležitosti hovoriť o Božom kráľovstve nám Boh pripraví, potrebujeme mu len odovzdať svoj strach z neúspechu a dovoliť mu, aby nás viedol. Neúnosné bremeno evanjelizácie sa nám s Ním stane ľahkým a prirodzeným – veď jemu záleží na záchrane jeho stratených detí oveľa viac ako nám.

Počet komentárov: 1
  1. Pred krátkym časom som pred Pánom vyslovila modlitbu za príležitosť svedčíť o Ňom, v prostredí,kde ma poznajú. A príležitosť nedala na seba až tak dlho čakať. Modlím sa za priateľku z fitka Vierku, aby prvé svedectvo – o premene môjho života s Bohom- mohlo pokračovať v ďaľšom, osobnom rozhovore. Pridávam k modlitbám aj ďaľšie mená – Linda a Hanka.
    Eka

Pridať komentár

You must be logged in to post a comment.

Udalosti

Základné informácie

Adresa:
Panenská 12, Bratislava
Zodpovedná pastorka:
Dr. Gabriella Kopas
Sme súčasťou
Evanjelickej cirkvi metodistickej
a členom platformy

logo